Wycieczki Złotoryja

Wycieczki Złotoryja

Wycieczki Złotoryja

Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Wycieczki po jej okolicy to moc wrażeń, a ciekawych zakątków jest tu sporo. Złotoryja to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególne wyróżnienie? W jaki sposób można spędzić czas w tym niezwykłym miejscu?

Złotoryja jakiej nie znacie.

Złotoryja jest miejscem wyjątkowym z kilku względów. Turyści, którzy w czasie wycieczki po Polsce trafią na jej teren, na nudę z pewnością nie będą mogli narzekać. Dolny Śląsk może się tu pochwalić nie tylko pięknymi krajobrazami, ale i ciekawą historią. A ta związana jest ze złotem, które intensywnie wydobywano tu już w XII – XIII stuleciu. Popularne było to zarówno wydobywanie złota metodą górniczą, choć i płukanie złota w wodach Kaczawy nie należało do rzadkości. Co ciekawe – płukanie złota jest tu dziś jedną z najważniejszych atrakcji, a dla gości – gwarancją dobrej zabawy.

Wycieczki Złotoryja
Wycieczki Złotoryja

Pracownicy firm, którzy przyjechali tu na imprezę integracyjną bardzo sobie to chwalą. Nie brak tu jednak i takich miejsc, w których – już całkiem na poważnie – można zdobywać wiele cennych informacji na temat Złotoryi i jej historii. W gronie tych miejsc, których w trakcie wycieczki po tej miejscowości nie można pominąć, znajduje się Muzeum Złota.

To jedna z najciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. O jej specyfice świadczy zarówno ciekawa kolekcja cennych minerałów, jak i niezwykła siedziba. Muzeum to zostało urządzone przecież w tak ciekawym zabytku, jakim jest dom należący dawniej do miejscowego kata. Inną atrakcją dla turystów jest kopalnia „Aurelia”. Jej zwiedzanie jest idealnym sposobem na zapoznanie się z historią wydobycia złota, a dodatkową atrakcją mogą się tu okazać ciekawe opowieści snute przez miejscowego przewodnika.

Nie tylko złoto

Złotoryja to jednak coś więcej, niż tylko złoto. W czasie wycieczki po tej ciekawej miejscowości warto zwrócić uwagę i na tutejszą zabudową. Wśród licznych zabytków wyróżnia się średniowieczny kościół Narodzenia NMP. Jego dumą jest biblioteka łańcuchowa, której historia sięga XV wieku i jest ściśle związana z joannitami. Ważną atrakcją jest też kościelna wieża. Dla wielu turystów jest ona przede wszystkim wspaniałym punktem widokowym, z którego można spojrzeć na Dolny Śląsk z niezwykłej perspektywy.Najlepiej oczywiście zwiedzać miasto z przewodnikiem.

Nie zapomnijmy również o najmłodszych – Złotoryja słynie ze znanej w całym świecie fabryki bombek. Ozdoby wyprodukowane w tej fabryce eksportowane są na cały świat, głównie do USA i Europy Zachodniej. W listopadzie i grudniu fabryka bombek przeżywa prawdziwe oblężenie, to wycieczki szkolne i przedszkolne. Dzieci dowiadują się jak powstają bombki i jak przebiega cały proces ich produkcji.