Wycieczki do Wrocławia

Home // Wycieczki // Wycieczki do Wrocławia

Wycieczki do Wrocławia

Wrocław, perła i stolica Dolnego Śląska, jest doskonałym miejscem do tego, by zorganizować tu wycieczkę czy imprezę dla każdej grupy wiekowej. Pod wieloma względami przypomina miasta z zachodu Europy, czym zdecydowanie różni się od pozostałych miast w naszym kraju. Ma przepiękny (drugi co do wielkości w Polce) Rynek, otoczony jedynymi w swoim rodzaju kamienicami, z przepięknym późnogotyckim Ratuszem. Wrocław słynie z gościnności, jest miastem bardzo zadbanym, odwiedzanym przez coraz większe rzesze turystów. Z roku na rok powiększa się tu baza noclegowa i gastronomiczna. Choć pod tym względem do Krakowa mu jeszcze daleko, jest na dobrej drodze, by dystans ten niwelować.

Wycieczki do Wrocławia cieszą się rosnącą popularnością, choćby ze względu na fakt, że w roku 2016 został wybrany na Europejską Stolicę Kultury. Dzięki temu stało się o nim głośno w całej Europie. Uczestnicy wycieczki do Wrocławia mają tu do zobaczenia wiele atrakcyjnych miejsc. Na przykład imponujący gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, w tym słynną Aulę Leopoldina i Wieżę Matematyczną. Warto zobaczyć również wielkie dzieło sztuki przywiezione ze Lwowa czyli Panoramę Racławicką. Zajrzeć do pierwszego w kraju nowoczesnego Centrum Wiedzy o Wodzie – Hydropolis. A także przejechać się nad Odrą słynną kolejką gondolową – Polinką.

Unikalnym miejscem jest też tzw. Wielka Wyspa, na której oprócz Hali Ludowej czy pięknego kompleksu fontann multimedialnych, można zwiedzić urokliwy Ogród Japoński. Pospacerować po Parku Szczytnickim czy wstąpić do dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Jednak największą atrakcją w tej okolicy jest wrocławski Ogród Zoologiczny ze wspaniałym Afrykarium. To trzeba zobaczyć na własne oczy, jest to miejsce tłumnie odwiedzane przez cały rok.

Wrocław miasto spotkań

Wycieczka do Wrocławia może obfitować w wiele innych atrakcji. Warty uwagi jest bez wątpienia niesamowity Ostrów Tumski ze swoja ponad tysiąc letnią historią. Z wyjątkowymi kościołami oraz Katedrą, z wieży której rozciąga się przepiękny widok. Budowle te wyrastają w samym środku miasta, robiąc ogromne wrażenie na zwiedzających.

Na wycieczkę do Wrocławia można przyjechać również zimą, by odwiedzić słynny już Jarmark Bożonarodzeniowy. Zaznać relaksu w nowoczesnym Parku Wodnym, czy zwiedzić liczne i obfite w zbiory muzea. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Wrocławia jest najwyższy punkt widokowy w kraju w wieżowcu SkyTower, wjazd tam na długo pozostaje w pamięci. Wrocław ciągle się rozwija i jest pełny nowoczesnych obiektów jak m.in. Forum Muzyki czy Stadion Miejski. Warto odwiedzić też miejscowe restauracje, kluby, czy galerie handlowe. Nie zwlekajcie, przyjeżdżajcie na wycieczkę do Wrocławia!

Dzięki swojemu położeniu Wrocław jest również wspaniałą bazą wypadową na cały Dolny Śląsk oraz do sąsiednich Niemiec czy Czech. Warto sprawdzić proponowane przez nas programy wycieczek, które łączą Wrocław z takimi pięknymi miejscami jak Praga, Skalne Miasto Adrszpach czy też Drezno, Berlin i Tropical Islands.