Wycieczki do Berlina

Home // Wycieczki // Wycieczki do Berlina

 

Wycieczki do Berlina

Wycieczki do Berlina cieszą się niesłabnącą popularnością. Berlin to położona nad Szprewą stolica Niemiec i największe miasto w tym kraju, z prawie 4 mln mieszkańców. Z Berlinem wiążą się przeróżne wydarzenia historyczne i polityczne, które miały olbrzymi wpływ na miasto i jego mieszkańców. Berlin był siedzibą  namiestników i władców. W trakcie drugiej wojny światowej został poważnie zniszczony, po której został podzielony na strefy okupacyjne. Doprowadziło to w efekcie do podziału miasta na Berlin Wschodni i Zachodni słynnym Murem Berlińskim, którego fragmenty mona jeszcze zobaczyć do dziś.

Obecnie miasto przechodzi nieustanny zrównoważony rozwój. Miasto jest czyste, dobrze skomunikowane, pełne zieleni oraz zabytków. Najbardziej charakterystycznym i najbardziej znanym zabytkiem w Berlinie jest Brama Brandenburska. Wzniesiona na wzór budowli ateńskich jako brama miejska i łuk triumfalny. Przy Alexanderplatz ponad miastem góruje wieża telewizyjna. Ten doskonały punkt widokowy posiada na swoim szczycie obrotową restaurację. Zabytki sakralne reprezentowane są przez słynny Gedächtniskirche, Katedrę Niemiecką oraz Katedrę Francuską. W dzielnicy rządowej wyróżnia się specyficzny budynek Reichstagu. Natomiast Berliński Potsdamer Platz to symbol nowoczesnej architektury, handlu i rozrywki.

Berlin to również miasto muzeów, które posiadają w swoich zbiorach prawdziwe skarby światowej kultury. Prawie 200 berlińskich muzeów to prawdziwy raj dla miłośników historii, sztuki i wiedzy ogólnej. Podczas wycieczki do Berlina nie sposób do żadnego nie wejść. Szczególne znaczenie ma tu Muzeum Muru Berlińskiego, które mieści się w budynku przy dawnym posterunku granicznym. Do najciekawszych muzeów Berlina należą: Stare i Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Muzeum Pergamońskie oraz Muzeum Historii Naturalnej, czy Muzeum Techniki.

Wyjazdy integracyjne do Berlina

Berlin jest miastem, w którym ciągle coś się dzieje. Na co dzień odbywają się tu liczne imprezy rozrywkowe i kulturalne. Jako miasto rozrywki Berlin oferuje swoim mieszkańcom i gościom przeróżne atrakcje. Od spektakli teatralnych po imprezy sportowe, koncerty a także targi. W berlińskiej operze każdego wieczoru proponowane są spotkania z muzyką klasyczną. Podobnie na koncerty zapraszają Filharmonia lub Dom Koncertowy. Nie brakuje również scen teatru nowoczesnego. W Berlinie odbywają się też rocznie setki koncertów, z całego spektrum muzyki. Kwitnie też tu w całej okazałości życie nocne. Setki nowoczesnych i klimatycznych klubów oraz dyskotek przyciągają spragnione zabawy tłumy ludzi. Nic dziwnego, że wyjazdy integracyjne do Berlina są tak popularne i przyjeżdżają tu na imprezy firmowe ludzie z całej Europy.

W Berlinie co roku odbywa się kilkaset targów, kongresów i spotkań biznesowych. Do najważniejszych targów, które odwiedzane są przez ludzi z całego świata, należą „Internationale Grüne Woche” – jest to największa na świecie ekspozycja z zakresu żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Międzynarodowe Targi Turystyczne (ITB), na których można dosłownie zobaczyć cały świat w pigułce. Międzynarodowe Targi Elektroniczne oraz Międzynarodowe Targi Lotnicze.

W Berlinie w okresie świątecznym odbywają się tradycyjne Jarmarki Bożonarodzeniowe. W całym mieście jest ich kilka, a każdy jest niesamowity. Można na nich popróbować regionalnych produktów, jak i zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby świąteczne. Tej imprezie towarzyszą oczywiście przeróżne koncerty, prezentacje, a także pokazy fajerwerków i wiele innych wydarzeń.

Żeby wszystkie te imprezy mogły się odbywać, niezbędne jest odpowiednie zaplecze. Berlin to ma, posiada olbrzymią bazę hotelową i gastronomiczną. Hotele we wszystkich kategoryzacjach, a restauracje oferują kuchnie i smaki całego świata. Aby zwiedzić dogłębnie Berlin nie wystarczy kilkudniowa wycieczka, czy krótki wyjazd firmowy. Takich wyjazdów trzeba zrobić kilka. Berlin jest miastem intrygującym i fascynującym, trzeba go zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy!