Wycieczki do Zakopanego

Home // Wycieczki // Wycieczki do Zakopanego

 

Wycieczki do Zakopanego

Wycieczki do Zakopanego od zawsze cieszą się niezmienną popularnością przez cały rok. To pięknie położone miasto nazywane jest zimową stolicą Polski i trudno się z tym nie zgodzić.  Zakopane stanowi, nie bójmy się tego powiedzieć, najpotężniejszą bazę turystyczną w naszym kraju, a największy ruch panuje tutaj w zimie. Sąsiedztwo przepięknych Tatr sprawia, że nie chce się stąd wyjeżdżać. Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Stało się znane już w XIX wieku, gdy zaczęły przyjeżdżać tu sławne osobistości polskiej kultury. Między innymi: Stanisław Ignacy Witkiewicz, Tytus Chałubiński, Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz, Jan Kasprowicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Karol Szymanowski i wielu innych. Dzięki nim miasto stało się modnym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym, a sytuacja ta trwa do dnia dzisiejszego.

Zakopane tak latem jak i zimą oferuje wiele atrakcji. Gdy już spadnie śnieg pełno tu amatorów białego szaleństwa, którym do dyspozycji oddano świetnie przygotowane stoki i wyciągi narciarskie. Główną zimową atrakcją są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich organizowanych na Wielkiej Krokwi. Natomiast latem miejsce to doceniają przede wszystkim miłośnicy pieszych wędrówek. Wyjścia i wyprawy w Tatry dostarczają niesamowitych wrażeń, należy jednak zawsze uważać i nie lekceważyć potęgi tych gór, przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na  pragnących doświadczyć piękna Tatr leniuchów, czekają czynne cały rok kolejki górskie na Butorowy czy Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę. Niesamowite doliny – Kościeliska, Chochołowska i Pięciu Stawów to najsłynniejsze szlaki spacerowe. Najchętniej odwiedzanym miejscem w okolicy Zakopanego jest jednak Morskie Oko. Jezioro to choć niezbyt wielkich rozmiarów jest i tak największe w całych Tatrach. Żadna wycieczka do Zakopanego nie może się bez niego obejść. Na Morskie Oko można wejść lub wjechać tradycyjną góralską bryczką.

Zwiedzanie Zakopanego

Podczas wycieczki do Zakopanego warto też zajrzeć na zakopiańską Starówkę, zachwycić się architekturą zabytkowych domów, czy przejść zatłoczonymi Krupówkami. Przy tej słynnej ulicy możemy zajrzeć do  Kościoła św. Rodziny oraz do Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. Przy najstarszej w Zakopanem ulicy Kościeliskiej warto zobaczyć drewniany kościół Matki Bożej Częstochowskiej wybudowany w stylu podhalańskim. Stąd już blisko na Cmentarz na Pęksowym Brzysku, na którym spoczywają osoby zasłużone dla polskiej kultury i Podhala.

Reasumując Zakopane to idealne miejsce na zorganizowane wyjazdy integracyjne czy imprezy firmowe. Doskonale przygotowana jest tu baza noclegowa i gastronomiczna. Infrastruktura turystyczna ciągle jest rozbudowywana, a miejscowa kultura ciekawa i jedyna w swoim rodzaju. Każdy musi tu przyjechać przynajmniej raz w życiu.