Wycieczki do Trójmiasta

Home // Wycieczki // Wycieczki do Trójmiasta

Wycieczki do Trójmiasta

Aglomerację trójmiejską tworzą Gdańsk, Gdynia i Spotem. Każde z tych miast jest na swój sposób wyjątkowe. Razem tworzą unikalny klimat gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością. Ze względu na oryginalną zabudowę i wyjątkową historię wycieczki do Trójmiasta stanowią pokaźny procent ruchu turystycznego w naszym kraju. A jest tu wszystko – zabytki, przyjemne lokale, rozpoznawalne na całym świecie wydarzenia, a do tego również klify i plaże. Na pytanie, co warto zobaczyć w Trójmieście jest wiele odpowiedzi, na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Atrakcje turystyczne Trójmiasta

Gdańsk od wieków słynął ze swojej niezależności, zostało tak do dzisiaj. Obecnie to jeden ważniejszych ośrodków gospodarczych i turystycznych w Polsce. To pełne swoistego uroku miasto
z wieloma uczelniami, teatrami i muzeami przyciąga wielu turystów również zza granicy.
Przepiękna Starówka to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Gdańska. Trzeba zobaczyć między innymi : Złotą Bramę, ulicę Długą, Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna, Złotą Kamienicę, Bramę Mariacką, Bazylikę Mariacką, spichlerze oraz charakterystycznego Żurawia. Warto też zajrzeć do Muzeum Bursztynu, Centrum Solidarności czy Muzeum Drugiej Wojny Światowej.

Gdynia to nie tylko port, ale na pewno warto tutaj przyjść na spacer. Znajdują się  tam nie tylko obiekty historyczne, ogromne statki, ale przede wszystkim można poczuć tu prawdziwy klimat miasta. Port gdyński jest usytuowany w samym sercu miasta, tuż obok sławnego Skweru Kościuszki. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nikomu nie trzeba przedstawiać. Tak jak jego głównej nagrody – Złotego Lwa. Osobliwym miejscem jest też Muzeum Emigracji to jedyna tego typy inicjatywa w Polsce, portretująca historię i losy milionów Polaków rozsianych po całym świecie.

Jak na wypoczynek i rozrywkę to tylko do Sopotu. Ulica Monte Cassino, potocznie zwana Monciakiem jest w całości wyłączona z ruchu. Auta ustępują tu miejsca restauracjom, klubom i kawiarenkom. To właśnie jej przedłużeniem jest sopockie molo – główna atrakcja miasta i najdłuższe molo w Polsce, liczy sobie ponad 500 metrów. Ma też swoje praktyczne zastosowanie,  im głębiej w morze, tym większe jest tam  stężenie jodu. Nie zapominajmy, że Sopot to uzdrowisko, więc jego lecznicza funkcja jest ważna dla odwiedzających. Ciekawym obiektem położonym nieopodal jest  Krzywy Domek, według niektórych jest najdziwniejszą budowla w naszym kraju. Natomiast o Operze Leśnej słyszał chyba każdy. To właśnie tutaj występowały takie legendy jak Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa,  Elton John czy Johny Cash. W miejscu tym zaklęta jest potężna dawka historii muzyki!

Trójmiasto stanowi doskonałe miejsce na wyjazd integracyjny czy imprezę firmową.  Dzięki przygotowanej infrastrukturze turystycznej wycieczki do Trójmiasta to czysta przyjemność. Przekonaj się sam!