Wycieczki do Torunia

Home // Wycieczki // Wycieczki do Torunia

 

Wycieczki do Torunia

Toruń to miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Ciężko się z tym twierdzeniem nie zgodzić. Ale również jest to jeden z najstarszych ośrodków uniwersyteckich na terenie naszego kraju. O jego bogatej historii świadczą niezliczone zabytki, a przede wszystkim niesamowicie zachowane Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Punk obowiązkowy podczas każdej wycieczki do Torunia.

Miasto zostało założone przez Krzyżaków w XIII wieku, szybko stało się ważnym ośrodkiem handlowym. Duże znaczenie w historii miasta miało zawarcie tzw. pokoju toruńskiego po powstaniu przeciwko Krzyżakom. Wtedy Toruń został przyłączony do Królestwa Polskiego. Czasy świetności miasta to przełom XVI i XVII wieku. Wtedy Toruń rozwijał się  pod każdym względem. Jednak najbardziej przełomowym wydarzeniem były narodziny najsłynniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Uniwersytet jego imienia został założony po drugiej wojnie światowej. Osoba naszego najsłynniejszego astronoma do dzisiejszego dnia promuje miasto na całym świecie.

Obecnie dzięki temu Toruń stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych produktów turystycznych w naszym kraju. Setki tysięcy turystów rocznie odwiedzają to przepiękne miasto. Wycieczki do Torunia przyjeżdżają praktycznie z całego świata. Baza noclegowa i gastronomiczna rozwija się tu z każdym rokiem, wychodząc naprzeciw co raz większej rzeszy odwiedzających. Miasto jest zadbane i bardzo dobrze skomunikowane.

Najważniejsze zabytki i atrakcje Torunia

Do najważniejszych zabytków i jednocześnie atrakcji Torunia należą między innymi:
Dom Mikołaja Kopernika, który stanowią  dwie zabytkowe  kamienice  w stylu gotyckim, to tu prawdopodobnie urodził się astronom, który zmienił postrzeganie wszechświata i rozsławił Polskę. Obecnie znajduje się tu Muzeum.
– Dwór Artusa, w którym podpisano najważniejsze porozumienie w historii miasta czyli pokój toruński (1466 r.). To przepiękna kamienica udekorowana ozdobami z różnych stylów architektonicznych. Obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki do Torunia.
–  Planetarium w Toruniu – jest nieodzownym elementem toruńskiego krajobrazu i wpisuje się w astronomiczny klimat miasta. To jedno z największych planetariów w Polce. Jest bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży szkolnej, odwiedza je mnóstwo wycieczek szkolnych.
– Żywe Muzeum Piernika – pierwsza tego typu w Europie interaktywna placówka muzealna, miejsce uwielbiane przez dzieci i dorosłych.
– Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, w którym znajduje się w nim ok. 1000 eksponatów z całego świata przekazanych przez panią  Elżbietę Dzikowską, żonę naszego najsłynniejszego podróżnika.
– Twierdza Toruń – potężne fortyfikacje, w skład których wchodzi ok. 200 różnych obiektów, rozmieszczonych na długości ponad 20 kilometrów. Część fortów i schronów należy nadal do wojska, część  została wykupiona przez prywatnych inwestorów. Z myślą o turystach uruchomiony jest tzw. Szlak Forteczny.

Toruń jest miastem przyjaznym turystom, warto tu zorganizować wyjazd integracyjny czy imprezę firmową dla pracowników. Na pewno nikt nie będzie się nudził!