Wycieczki do Krakowa

Home // Wycieczki // Wycieczki do Krakowa

Wycieczki do Krakowa

Kraków – Miasto Królów –  jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem w Polsce. Wycieczki do Krakowa cieszę się niezmienną popularnością. Kraków uznawany jest przez wiele prestiżowych magazynów branżowych za jedno z tych miejsc na świecie, które chociaż raz w życiu trzeba zobaczyć. Jest to najbardziej polskie z polskich miast, gdzie ponad tysiąc letnia historia i tradycje naszego kraju łączą się z nowoczesnością współczesnej Europy.

Kraków dysponuje największa w kraju bazą noclegową i gastronomiczną. Przyjeżdża tu dosłownie cały świat. Obowiązkowe punkty to Wawel wraz z Grobami Władców Polski a także wyjątkowa Starówka z największym Rynkiem w Europie. Rynek oprócz zobaczenia bezcennych zabytków takich jak Sukiennice czy Kościół Mariacki zachęca nas do wizyty w urokliwych knajpkach, restauracjach czy klubach. Nieco dalej od głównego placu dociekliwych turystów kusi niepowtarzalny Kazimierz ze swoją specyficzną zabudową i licznymi świątyniami. Wokół czekają na odwiedzających niezliczone muzea i galerie sztuki.

Okolice Krakowa

Zarówno sam Kraków, jak i jego okolice pozwalają na zobaczenie miejsc niezwykłych i niepowtarzalnych. Prawdopodobnie zabytki Krakowa są wszystkim znane, ale dopiero spacer z przewodnikiem pozwoli odkryć ich tajemnice na dobre.

W naszych propozycjach wycieczek do Krakowa nie ograniczamy się tylko do miasta Smoka Wawelskiego. Nie możemy zapomnieć o pobliskich unikatowych na światową skalę kopalniach soli w Wieliczce czy w Bochni. Zwiedzanie ich podziemnych korytarzy i komnat robi na wszystkich ogromne wrażenie.

Możemy zabrać Was również na łono przyrody do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pokazać słynną Maczugę Herkulesa czy Zamek na Pieskowej Skale. Dzięki takim rozwiązaniom wycieczki w ten rejon zachowują odpowiedni balans pomiędzy zwiedzaniem metropolii, a kontaktem z przyrodą i historią. Dodatkowo  wizytę w Krakowie można połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Auschwitz-Bierkenau czy z wypadem w Tatry do Zakopanego.

Jeśli więc chcecie wybrać się na ciekawą i atrakcyjną wycieczkę do Krakowa i w jego okolice, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi propozycjami takich wyjazdów. Programy te możemy oczywiście dowolnie modyfikować, zależnie od budżetu i dostępnego czasu. Organizujemy wyjazdy integracyjne dla firm, a także imprezy firmowe, zainteresowanych prosimy o kontakt.