Kraków

1 dzień

Kraków

Wycieczka do Krakowa 1 dzień

Proponowany program:

Zbiórka uczestników, przejazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem pod Wawelem: przejście pod symbol Krakowa – Smoka Wawelskiego, gdzie zobaczymy żywy ogień i posłuchamy legend o „panowaniu” tego potwora; następnie wejście na Wzgórze Wawelskie: Zamek Królewski, a w nim: reprezentacyjne komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie, skarbiec koronny i zbrojownia, wystawa Wawel zaginiony oraz sztuka wschodu. Zwiedzanie Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta oraz Grobami Królewskimi, gdzie znajdują się sarkofagi tak znanych osobistości jak król Jan III Sobieski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Zygmunt Stary czy Tadeusz Kościuszko.

Spacer w kierunku Starego Miasta, a po drodze: Klasztor i Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu, Okno  Papieskie, Uniwersytet Jagieloński, a po wejściu na Rynek Główny: wieża ratuszowa, Rzeźba Igora Mitoraja „Eros Bendato”, słynne w całej Polsce krakowskie Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Bazylikę Mariacką z Ołtarzem Wita Stwosza, a na zakończenie pierwszej części zwiedzania wejdziemy na Wieżę Kościoła Mariackiego skąd najlepiej widać przepiękny krakowski Rynek. Po zejściu możliwa przerwa na posiłek – zaproponujemy Państwu wyśmienitą, tradycyjną kuchnię staropolską, z której słynie Kraków.

Następnie możliwa wizyta w podziemiach rynku, a dokładniej w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, przejście w kierunku Bramy Floriańskiej, Barbakan i pomnik Jana Matejki, wyjazd w drogę powrotną

 

Ostateczna cena wycieczki zależna jest między innymi od: ilości osób, charakterystyki grupy, ilości i rodzajów posiłków, rodzaju środka transportu itd.

Kalkulowana cena obejmuje:
  • realizację ustalonego programu
  • transport komfortowym autokarem
  • wyżywienie (wg programu)
  • opiekę pilota
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW (5000 zł)
  • podatek VAT

Powyższy program jest programem ramowym i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie.