Kraków, Ojców, Wieliczka

3 dni

Kraków, Ojców, Wieliczka

Wycieczka Kraków, Ojców, Wieliczka – 3 dni

Proponowany program:

Dzień I

zbiórka uczestników, przejazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem pod Wawelem: przejście pod symbol Krakowa – Smoka Wawelskiego, gdzie zobaczymy żywy ogień i posłuchamy legend o „panowaniu” tego potwora. Następnie wejście na Wzgórze Wawelskie: Zamek Królewski, a w nim: reprezentacyjne komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie, skarbiec koronny i zbrojownia, wystawa Wawel zaginiony oraz sztuka wschodu. Zwiedzanie Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta oraz Grobami Królewskimi, gdzie między innymi znajdują się sarkofagi tak znanych osobistości jak król Jan III Sobieski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Zygmunt Stary czy Tadeusz Kościuszko.
Spacer w kierunku Starego Miasta, a po drodze: Klasztor i Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu, Okno Papieskie, Uniwersytet Jagieloński, a po wejściu na Rynek Główny: wieża ratuszowa, słynne w całej Polsce krakowskie Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Bazylikę Mariacką z Ołtarzem Wita Stwosza, a na zakończenie pierwszej części zwiedzania wejdziemy na Wieżę Kościoła Mariackiego skąd najlepiej widać przepiękny krakowski Rynek. Następnie możliwa wizyta w podziemiach rynku, a dokładniej w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, przejście w kierunku Bramy Floriańskiej, Barbakan i pomnik Jana Matejki, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień II

śniadanie, przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego (najmniejszy Park Narodowy w naszym kraju), spotkanie z przewodnikiem, na początek niesamowite formy skalne: Brama Krakowska, Rękawica (Biała Ręka), następnie zwiedzanie Jaskini Łokietka lub Jaskini Ciemnej (najciekawsze jaskinie na tym terenie), słynna Maczuga Herkulesa, przejście na Zamek na Pieskowej Skale (przepiękny dziedziniec, wejście na wystawy stałe), powrót do Ośrodka, obiadokolacja,nocleg

Dzień III

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie z przewodnikiem legendarnej Kopalni Soli „Wieliczka” – jednego z najstarszych zakładów górniczych w Europie, która wpisana została przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Zobaczymy wspaniale przygotowaną kilkukilometrową trasę turystyczną, a tam między innymi wykute w soli przepiękne komory i rzeźby, niesamowite podziemne jeziora oraz  mistrzowskie konstrukcje ciesielskie. Na zakończenie intensywnego dnia zaprosimy Państwa na chwilę relaksu w Tężniach Solankowych, gdzie oprócz zdrowotnej inhalacji będziemy mogli po prostu odpocząć przed wyruszeniem w drogę powrotną. Wycieczka Kraków, Ojców, Wieliczka zawsze na długo zapada w pamięci, zapraszamy!

 

Ostateczna cena wycieczki zależna jest między innymi od: ilości osób, charakterystyki grupy, ilości i rodzajów posiłków, standardu miejsca noclegowego, rodzaju środka transportu.

Kalkulowana cena obejmuje:
  • realizację ustalonego programu
  • transport komfortowym autokarem
  • wyżywienie (wg programu)
  • nocleg w wybranym obiekcie
  • opiekę pilota
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW (5000 zł)
  • podatek VAT

Powyższy program jest programem ramowym i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie.