Kraków i Wieliczka

3 dni

Kraków i Wieliczka

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki 3 dni

Proponowany program:

Dzień I

zbiórka uczestników, przejazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem pod Wawelem: przejście pod symbol Krakowa – Smoka Wawelskiego, gdzie zobaczymy żywy ogień i posłuchamy legend o „panowaniu” tego potwora. Następnie wejście na Wzgórze Wawelskie: Zamek Królewski, a w nim: reprezentacyjne komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie, skarbiec koronny i zbrojownia, wystawa Wawel zaginiony oraz sztuka wschodu. Zwiedzanie Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta oraz Grobami Królewskimi, gdzie między innymi znajdują się sarkofagi tak znanych osobistości jak król Jan III Sobieski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Zygmunt Stary czy Tadeusz Kościuszko.
Spacer w kierunku Starego Miasta, a po drodze: Klasztor i Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu, Okno Papieskie, Uniwersytet Jagieloński, a po wejściu na Rynek Główny: wieża ratuszowa, Rzeźba Igora Mitoraja „Eros Bendato”, słynne w całej Polsce krakowskie Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Bazylikę Mariacką z Ołtarzem Wita Stwosza, a na zakończenie pierwszej części zwiedzania wejdziemy na Wieżę Kościoła Mariackiego skąd najlepiej widać przepiękny krakowski Rynek. Następnie możliwa wizyta w podziemiach rynku, a dokładniej w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, przejście w kierunku Bramy Floriańskiej, Barbakan i pomnik Jana Matejki, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień II

śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przejście na Kazimierz – dawną dzielnicę żydowską, wyznawcy judaizmu osiedlili się tam jeszcze w XV wieku i przetrwali pięć stuleci, zostawiając spuściznę na skalę europejską, która przede wszystkim odcisnęła się w architekturze dzielnicy. Kazimierz to również kawał historii chrześcijaństwa. To tu według legend na Skałce, miał zginąć święty Stanisław, to tutaj Kazimierz Wielki zbudował dwa wielkie gotyckie kościoły: Bożego Ciała i św. Katarzyny.
Dlatego też przez Kazimierz przebiegają dwie krakowskie trasy turystyczne: zabytków żydowskich i św. Stanisława – proponujemy połączenie tych tras – zobaczymy, m.in. Synagogi: Tempel, Kupa, Izaaka, Stara, Remuh; Plac Nowy, Kościół Bożego Ciała, Kościół na Skałce z Kryptą Zasłużonych, Plac Bohaterów Getta, Fabryka Schindlera, pozostałości murów Getta, obiadokolacja, nocleg

Dzień III

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie z przewodnikiem legendarnej Kopalni Soli „Wieliczka” – jednego z najstarszych zakładów górniczych w Europie, która wpisana została przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Zobaczymy wspaniale przygotowaną kilkukilometrową trasę turystyczną, a tam między innymi wykute w soli przepiękne komory i rzeźby, niesamowite podziemne jeziora oraz  mistrzowskie konstrukcje ciesielskie.
Po wyjechaniu na powierzchnię czeka nas jeszcze spacer po mieście, następnie zwiedzanie Zamku Żupnego, który pełnił funkcję siedziby jednego z największych ówczesnych przedsiębiorstw w Europie – Żup Krakowskich. Wyjazd w drogę powrotną.
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki zawsze na długo zapada w pamięci.

 

Ostateczna cena wycieczki zależna jest między innymi od: ilości osób, charakterystyki grupy, ilości i rodzajów posiłków, standardu miejsca noclegowego, rodzaju środka transportu.

Kalkulowana cena obejmuje:
  • realizację ustalonego programu
  • transport komfortowym autokarem
  • wyżywienie (wg programu)
  • nocleg w wybranym obiekcie
  • opiekę pilota
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW (5000 zł)
  • podatek VAT

Powyższy program jest programem ramowym i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie.