Wycieczki do Pragi

Home // Wycieczki // Wycieczki do Pragi

 

Wycieczki do Pragi

Praga jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Stolica Czech ma wyjątkowy klimat, który sprawia, że każdy czuje się tu dobrze i chętnie wraca do tego miejsca. Dlatego wycieczki do Pragi cieszą się niesłabnącą popularnością. Praga to serce całego kraju, jest to największy ośrodek turystyczny, gospodarczy i kulturowy w tej części Europy. Praska Starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Najbardziej rozpoznawalnym i odwiedzanym miejscem w Pradze jest średniowieczny Most Karola, przez wielu uważany za symbol miasta. Most Karola łączy dzielnice Mala Strana i Stare Miasto. Obecnie służy jako deptak spacerowy, z którego rozciąga się przepiękny widok.

Na co zwrócić uwagę podczas wycieczki do Pragi?

Praga posiada mnóstwo ciekawych zabytków i atrakcji, które warto zobaczyć, przebywając w tym niesamowitym mieście. Jedną z największych jest niewątpliwie tzw. Złota Uliczka, trzeba ją zobaczyć na własne oczy, ponieważ ciężko opisać ją słowami. Będąc na Hradczanach nie sposób nie zauważyć przepięknej i tajemniczej Katedry Św. Wita. Była to jedna z najdłużej wznoszonych katedr w historii. Dziś stanowi obowiązkowy punkt wszystkich wycieczek do Pragi. Warto również odwiedzić dzielnicę Mala Strana ze wspaniałym kościołem św. Mikołaja i niezliczoną ilością malowniczych uliczek, sklepików i restauracji. Warto odwiedzić też  Klasztor Strahowski ze słynną Biblioteką, mającą ponad 800-letnią tradycję. Praga posiada, obok niezliczonej ilości zabytków, także wiele ciekawych muzeów. Do najciekawszych z nich należą: Muzeum Narodowe, Muzeum Tortur, Muzeum Figur Woskowych czy Galeria Narodowa.

Co można zobaczyć oprócz zabytków w Pradze? Na pewno „Grające Fontanny”, które wieczorami dają niesamowity wizualny spektakl. Również „Tańczący dom” – jest miejscem, obok którego nie można przejść obojętnie. To  awangardowy budynek, który kształtem przypomina sylwetkę tańczącej pary. Mimo niespotykanego kształtu budowla doskonale wpasowuje się w otaczającą ją XIX wieczną architekturę. Atrakcyjnym miejscem jest również Wzgórze Petrin położone na lewym brzegu Wełtawy. Stanowi największy obszar terenów zielonych dzisiejszej Pragi. Pełne jest malowniczych ogrodów i parków. Są one ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców stolicy. Najbardziej charakterystyczną budowlą na wzgórzu jest Wieża Petrińska, czyli mini kopia wieży Eiffla, z której rozciąga się przepiękny widok na całe miasto.

Praga jest doskonałym miejscem na wyjazdy integracyjne dla firm jak i organizację wycieczek szkolnych, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wrażenia z pobytu w tym magicznym miejscu pozostają na długo w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.

3 dni
20181219224503
2 dni
20180717191057