Praga i Kutna Hora

3 dni

Praga i Kutna Hora

Wycieczka Praga i Kutna Hora – 3 dni

Proponowany program:

Dzień I

zbiórka uczestników, przejazd do Pragi, spotkanie z przewodnikiem i spacer, który rozpoczniemy od Praskiego Traktu Królewskiego, gdzie między innymi zobaczymy: Plac Republiki z Wieżą Prochową i Dom Miejski – uznany za perłę secesji, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z Ratuszem i Zegarem Orloj – jeden z najbardziej znanych zegarów astronomicznych na świecie. Następnie Dzielnica Żydowska „Jozefov” z unikatowym kirkutem, Rudolfinum, Klementinum, Mały Rynek – spacer po gotyckim XIV wiecznym Moście Karola, potem możliwa przerwana kawę i jeden z najbardziej znanych czeskich, słodkich przysmaków – miodowo-orzechowe ciasto miodownik (medovník) lub owocowe knedliki (ovocné knedlíky) lub walcowane, słodkie ciasto tzw. Trdelnik. Drugą część dnia rozpoczniemy od spaceru na Nowe Miasto: Plac Wacława z pomnikiem patrona Czech, następnie przyjazd do hotelu, gdzie nastąpi zakwaterowanie i czas wolny na regenerację. Potem wracamy do centrum, by przy brzegu Wełtawy wejść na jeden z licznych statków tzw. „Białej floty” i rozpocząć kilkugodzinny rejs z uroczystą kolacją i muzyką na żywo, nocleg.

Dzień II

śniadanie, dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: Klasztor na Strahowie, Plac Loretański z Loretą i Placem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z Katedrą św. Wita, Sala Władysławowska, Złota Uliczka, Plac Malostrański z perłą praskiego baroku Kościołem św. Mikołaja, ul. Nerudowa, Kościół Karmelitański z praskim Jezulatkiem, Plac Kawalerów Maltanskich, spacer po niepowtarzalnym ogrodzie hrabiego Wallensteina, następnie obiadokolacja, gdzie będzie można spróbować jeden z licznych przysmaków kuchni czeskiej, na przykład zupę czosnkową z serem (česnečka se sýrem) i smażony żółty ser (smažený sýr) z frytkami (hranolky) lub pieczona wieprzowina z ziemniaczanymi knedlikami i zasmażaną kapustą (knedlo-vepřo-zelo). Potem wieczorna wizyta w największym praskim browarze – Staropramen, gdzie oprócz interaktywnego zwiedzania możliwa jest degustacja piwa, nocleg.

Dzień III

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Kutnej Hory (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – miasto, które za sprawą działających tu w XIV w. kopalni srebra rywalizowało z królewską Pragą!), zwiedzanie z przewodnikiem: Kaplica Czaszek, w której zobaczymy m. in.: ogromny żyrandol wykonany z elementów ludzkiego szkieletu, jest najsławniejsza i największa Kaplica Czaszek w Europie, następnie spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy m.in. Katedrę św. Barbary, Kościół św. Jakuba, który jest najstarszą świątynią w Kutnej Horze, kompleks pałacowo-zamkowy często nazywany Włoskim Dworem – to tu na króla Czech wybrany został Władysław Jagiellończyk, następnie Kolumna Zarazy, Rynek i wizyta w jednej z wielu kawiarni (w tym dniu możliwa jest jeszcze wizyta w Muzeum Srebra i w podziemiach Kopalni Srebra), wyjazd w drogę powrotną

Ostateczna cena wycieczki zależna jest między innymi od: ilości osób, charakterystyki grupy, ilości i rodzajów posiłków, standardu miejsca noclegowego, rodzaju środka transportu.

Kalkulowana cena obejmuje:
  • realizację ustalonego programu
  • transport komfortowym autokarem
  • wyżywienie (wg programu)
  • nocleg w wybranym obiekcie
  • opiekę pilota
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW (5000 zł) i KL (10000 euro)
  • podatek VAT

Powyższy program jest programem ramowym i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Wszyscy uczestnicy wycieczki muszą posiadać dowody osobiste bądź paszporty!