Praga

3 dni

Praga

Wycieczka do Pragi – 3 dni

Proponowany program:

DZIEŃ I

zbiórka uczestników, przejazd do Pragi, spotkanie z przewodnikiem i spacer, który rozpoczniemy od Praskiego Traktu Królewskiego, gdzie między innymi zobaczymy: Plac Republiki z Wieżą Prochową i Dom Miejski – uznany za perłę secesji, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z Ratuszem i Zegarem Orloj – jeden z najbardziej znanych zegarów astronomicznych na świecie. Następnie Dzielnica Żydowska „Jozefov” z unikatowym kirkutem, Rudolfinum, Klementinum, Mały Rynek – spacer po gotyckim XIV wiecznym Moście Karola, potem możliwa przerwana kawę i jeden z najbardziej znanych czeskich, słodkich przysmaków – miodowo-orzechowe ciasto miodownik (medovník) lub owocowe knedliki (ovocné knedlíky) lub walcowane, słodkie ciasto tzw. Trdelnik. Drugą część dnia rozpoczniemy od spaceru na Nowe Miasto: Plac Wacława z pomnikiem patrona Czech, następnie przyjazd do hotelu, gdzie nastąpi zakwaterowanie i czas wolny na regenerację. Potem wracamy do centrum, by przy brzegu Wełtawy wejść na jeden z licznych statków tzw. „Białej floty” i rozpocząć kilkugodzinny rejs z uroczystą kolacją i muzyką na żywo, nocleg.

DZIEŃ II

śniadanie, dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: Klasztor na Strahowie, Plac Loretański z Loretą i Placem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z Katedrą św. Wita, Sala Władysławowska, Złota Uliczka, Plac Malostrański z perłą praskiego baroku Kościołem św. Mikołaja, ul. Nerudowa, Kościół Karmelitański z praskim Jezulatkiem, Plac Kawalerów Maltanskich, spacer po niepowtarzalnym ogrodzie hrabiego Wallensteina, następnie obiadokolacja, gdzie będzie można spróbować jeden z licznych przysmaków kuchni czeskiej, na przykład zupę czosnkową z serem (česnečka se sýrem) i smażony żółty ser (smažený sýr) z frytkami (hranolky) lub pieczona wieprzowina z ziemniaczanymi knedlikami i zasmażaną kapustą (knedlo-vepřo-zelo). Potem wieczorna wizyta w największym praskim browarze – Staropramen, gdzie oprócz interaktywnego zwiedzania możliwa jest degustacja piwa, nocleg.

DZIEŃ III

śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie Pragi z przewodnikiem, w tym dniu między innymi: wchodzimy na Letenské Sady i punkt widokowy, z którego podziwiamy panoramę Pragi a zwłaszcza rzekę Wełtawę i odbijające się w niej liczne mosty; potem przemieszczamy się do unikalnego miejsca jakim jest praski metronom – dziś rytmiczne kiwająca się wskazówka,a niegdyś miejsce, na którym stał największy na świecie pomnik Józefa Stalina, zburzony w 1962. Następnie  Ściana Johna Lennona – miejsce, w którym protestowali przeciwnicy komunizmu, możliwa wizyta w Muzeum Franza Kafki, wjazd kolejką na wzgórze Petřín – tu czeka nas wspinaczka na wieżę widokową Petřínská rozhledna (kopia wieży Eiffla), następnie wizyta w labiryncie luster, a na koniec zobaczymy znany w całej Pradze i Czechach Tańczący Most; wyjazd w drogę powrotną

Ostateczna cena wycieczki zależna jest między innymi od: ilości osób, charakterystyki grupy, ilości i rodzajów posiłków, standardu miejsca noclegowego, rodzaju środka transportu.

KALKULOWANA CENA OBEJMUJE:
  • realizację ustalonego programu
  • transport komfortowym autokarem
  • wyżywienie (wg programu)
  • nocleg w wybranym obiekcie
  • opiekę pilota
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW (5000 zł) i KL (10000 euro)
  • podatek VAT

Powyższy program jest programem ramowym i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Wszyscy uczestnicy wycieczki muszą posiadać dowody osobiste bądź paszporty!