Praga

2 dni

Praga

Wycieczka do Pragi – 2 dni

Proponowany program:

DZIEŃ I

zbiórka uczestników, przejazd do Pragi, spotkanie z przewodnikiem i spacer, który rozpoczniemy od Praskiego Traktu Królewskiego, gdzie między innymi zobaczymy: Plac Republiki z Wieżą Prochową i Dom Miejski – uznany za perłę secesji, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z Ratuszem i oryginalnym Zegarem Orloj – jeden z najbardziej znanych zegarów astronomicznych na świecie. Następnie Dzielnica Żydowska „Jozefov” z unikatowym kirkutem, Rudolfinum, Klementinum, Mały Rynek – spacer po gotyckim XIV wiecznym Moście Karola, potem możliwa przerwana kawę i jeden z najbardziej znanych czeskich, słodkich przysmaków – miodowo-orzechowe ciasto miodownik (medovník) lub owocowe knedliki (ovocné knedlíky) lub walcowane, słodkie ciasto tzw. Trdelnik. Drugą część dnia rozpoczniemy od spaceru na Nowe Miasto: Plac Wacława z pomnikiem patrona Czech. Następnie przyjazd do hotelu, gdzie nastąpi zakwaterowanie i czas wolny na regenerację. Potem wracamy do centrum, by przy brzegu Wełtawy wejść na jeden z licznych statków tzw. „Białej floty” i rozpocząć kilkugodzinny rejs z uroczystą kolacją i muzyką na żywo, nocleg.

DZIEŃ II

śniadanie, dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: Klasztor na Strahowie, Plac Loretański z Loretą i Placem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z Katedrą św. Wita (bez których nie może się odbyć żadna wycieczka do Pragi), Sala Władysławowska, legendarna Złota Uliczka, Plac Malostrański z perłą praskiego baroku Kościołem św. Mikołaja, ul. Nerudowa, Kościół Karmelitański z praskim Jezulatkiem, Plac Kawalerów Maltanskich, następnie spacer po niepowtarzalnym ogrodzie hrabiego Wallensteina, wyjazd w drogę powrotną


Ostateczna cena wycieczki zależna jest między innymi od: ilości osób, charakterystyki grupy, ilości i rodzajów posiłków, standardu miejsca noclegowego, rodzaju środka transportu.

KALKULOWANA CENA OBEJMUJE:
  • realizację ustalonego programu
  • transport komfortowym autokarem
  • wyżywienie (wg programu)
  • nocleg w wybranym obiekcie
  • opiekę pilota
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW (5000 zł) i KL (10000 euro)
  • podatek VAT

Powyższy program jest programem ramowym i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Wszyscy uczestnicy wycieczki muszą posiadać dowody osobiste bądź paszporty!