Wycieczki do Warszawy

Home // Wycieczki // Wycieczki do Warszawy

 

Wycieczki do Warszawy

Wycieczki do Warszawy to zawsze trafny wybór. Nasza stolica jest miejscem, które musi zobaczyć każdy Polak. To największe miasto w Polsce, centrum wydarzeń politycznych, gospodarczych i kulturalnych. To tętniąca życiem metropolia i zarazem miasto o niepowtarzalnej i tragicznej historii. Warszawa posiada mnóstwo terenów zielonych oraz wiele wspaniałych zabytków ocalonych ze zniszczeń wojennych lub przepięknie odrestaurowanych. Warszawa dysponuje potężną bazą noclegową i gastronomiczną. Coraz większy procent mieszkańców korzysta na zwiększającym się tu z każdym rokiem ruchu turystycznym. Podczas wycieczki do Warszawy należy obowiązkowo odwiedzić kilka miejsc.

Zabytki Warszawy

Na pewno do tej listy musimy zaliczyć, zabytkowy już Pałac Kultury i Nauki, który nadal budzi sporo kontrowersji. Obecnie jest on siedzibą wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej.

Największe wrażenie robi jednak odbudowane Stare Miasto i Zamek Królewski. Ta najstarsza część miasta jest jednocześnie salonem kulturalnym stolicy, miejscem spacerów, pełnym kawiarni, restauracji i galerii sztuki. W 1980 roku ta część miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warszawa posiada również jeden z najpiękniejszych parków w Europie, czyli Łazienki Królewskie – kilkadziesiąt hektarów zieleni w samym centrum miasta.

Na pewno warto też zobaczyć historyczny Pałac i Park w Wilanowie wybudowany przez króla Jana III Sobieskiego. Warszawa posiada też mnóstwo ważnych muzeów, kuszących swoją bogatą ofertą, na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum Katyńskie czy Muzeum Fryderyka Chopina oraz Centrum Nauki Kopernik.

Ważnym miejscem na mapie Warszawy jest też legendarny już Cmentarz Powązkowski, na którym pochowano bardzo wielu wybitnych i zasłużonych Polaków. W ostatnich latach w stolicy powstało też wiele nowoczesnych obiektów, takich jak Stadion Narodowy, jedyne w kraju metro czy olbrzymie wieżowce, które na zawsze zmieniły panoramę miasta.

Imprezy firmowe

Warszawa jest celem nie tylko wycieczek szkolnych, ze względu na to, że jest „żywym” pomnikiem historii. Również wiele przedsiębiorstw decyduje się organizować tu swoje wyjazdy integracyjne oraz imprezy firmowe dla pracowników. Uczestnicy mogą skorzystać z wielu oferowanych przez miasto atrakcji oraz z nowoczesnej infrastruktury przystosowanej do organizacji wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń. Jedno jest pewne – wycieczka do Warszawy czy impreza integracyjna w tym mieście zawsze pozostaje na długo w pamięci uczestników.