Kraków i Wieliczka

2 dni

Kraków i Wieliczka

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki 2 dni

Proponowany program:

Dzień I

zbiórka uczestników, przejazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem pod Wawelem: przejście pod symbol Krakowa – Smoka Wawelskiego, gdzie zobaczymy żywy ogień i posłuchamy legend o „panowaniu” tego potwora. Następnie wejście na Wzgórze Wawelskie: Zamek Królewski, a w nim: reprezentacyjne komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie, skarbiec koronny i zbrojownia, wystawa Wawel zaginiony oraz sztuka wschodu. Zwiedzanie Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta oraz Grobami Królewskimi, gdzie między innymi znajdują się sarkofagi tak znanych osobistości jak król Jan III Sobieski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Zygmunt Stary czy Tadeusz Kościuszko.
Spacer w kierunku Starego Miasta, a po drodze: Klasztor i Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu, Okno  Papieskie, Uniwersytet Jagieloński, a po wejściu na Rynek Główny: wieża ratuszowa, Rzeźba Igora Mitoraja „Eros Bendato”, słynne w całej Polsce krakowskie Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Bazylikę Mariacką z Ołtarzem Wita Stwosza, a na zakończenie pierwszej części zwiedzania wejdziemy na Wieżę Kościoła Mariackiego skąd najlepiej widać przepiękny krakowski Rynek. Następnie możliwa wizyta w podziemiach rynku, a dokładniej w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, przejście w kierunku Bramy Floriańskiej, Barbakan i pomnik Jana Matejki, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień II

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie z przewodnikiem legendarnej Kopalni Soli „Wieliczka” – jednego z najstarszych zakładów górniczych w Europie, która wpisana została przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Zobaczymy wspaniale przygotowaną kilkukilometrową trasę turystyczną, a tam między innymi wykute w soli przepiękne komory i rzeźby, niesamowite podziemne jeziora oraz  mistrzowskie konstrukcje ciesielskie.
Po wyjechaniu na powierzchnię czeka nas jeszcze spacer po mieście, następnie zwiedzanie Zamku Żupnego, który pełnił funkcję siedziby jednego z największych przedsiębiorstw w Europie – Żup Krakowskich. Na zakończenie intensywnego dnia zaprosimy Państwa na chwilę relaksu w Tężniach Solankowych, gdzie oprócz zdrowotnej inhalacji będziemy mogli po prostu odpocząć przed wyruszeniem w drogę powrotną. Wycieczka do Krakowa i Wieliczki na długo zapada w pamięci.

 

Ostateczna cena wycieczki zależna jest między innymi od: ilości osób, charakterystyki grupy, ilości i rodzajów posiłków, standardu miejsca noclegowego, rodzaju środka transportu.

Kalkulowana cena obejmuje:
  • realizację ustalonego programu
  • transport komfortowym autokarem
  • wyżywienie (wg programu)
  • nocleg w wybranym obiekcie
  • opiekę pilota
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW (5000 zł)
  • podatek VAT

Powyższy program jest programem ramowym i w związku z tym kolejność zwiedzania może ulec zmianie.