Wycieczki do Gdańska

Wycieczki do Gdańska

Wycieczki do Gdańska – Narodowe Muzeum Morskie

Na terenie tak pięknego miasta, jakim jest Gdańsk, na nudę narzekać nie można. Malownicze zaułki starówki, piękne kamienice oraz zabytkowe bramy – oto atrakcje, dzięki którym wycieczki po tym mieście szybko zmieniają się w niezapomnianą przygodę. To niezwykłe miejsce przyciąga też wspaniałymi placówkami muzealnymi. Jedną z tych najważniejszych jest Narodowe Muzeum Morskie. Dlaczego warto zapoznać się z jego zbiorami? Dlaczego turyści jeżdżący na wycieczki do Gdańska tak chętnie odwiedzają muzealne wystawy?

Wycieczki do Gdańska
Wycieczki do Gdańska

Powodów, dla których warto odwiedzić Narodowe Muzeum Morskie, jest wiele. To niezwykłe muzeum każdemu z nas pomoże w poszerzaniu wiedzy na temat żeglarstwa i rybołówstwa. Historia morska, dzieje gospodarki – oto kolejne tematy, do których nawiązują muzealne ekspozycje. Czekają one w różnych oddziałach muzeum. Które z nich warto zwiedzić?

Najważniejsze atrakcje

Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu słynny Żuraw – symbol Gdańska oraz jeden z najciekawszych oddziałów muzeum. Tu główną atrakcją jest pochodząca z XV wieku brama morska wraz z najstarszym w Europie dźwigiem portowym. To cenny zabytek, nic więc dziwnego, że tak chętnie zaglądają tu wycieczki z całego świata. Kuszą też Spichlerze na Ołowiance. Ten oddział może się pochwalić tak ciekawymi ekspozycjami, jak wystawa poświęcona polskim podróżnikom oraz morskiej archeologii. Kolejny oddział, który skutecznie przyciąga turystów spędzających wczasy nad morzem w rejonie Gdańska, to Ośrodek Kultury Morskiej. Tu główną atrakcją są zdalnie sterowane modele statków oraz żaglowców, choć wielkim zainteresowaniem cieszy się również tutejsza wystawa, na której prezentowane są niewielkie łodzie z różnych zakątków świata.

Wycieczki do Gdańska
Wycieczki do Gdańska

Ważną częścią Narodowego Muzeum Gdańskiego jest też oddział, znajdujący się w Kątach Rybackich. To Muzeum Zalewu Wiślanego, które skupia się na historii szkutnictwa oraz rybołówstwa. W Tczewie czekają na turystów dwa bardzo ciekawe oddziały. Pierwszym z nich jest Centrum Konserwacji Wraków Statków, znane m. in. z kolekcji łodzi znalezionych podczas badań archeologicznych, drugim – Muzeum Wisły, w którym skupiono się na transporcie wiślanym oraz na miastotwórczej roli Wisły.

Narodowe Muzeum Morskie to wspaniała placówka, w skład której wchodzi też Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz słynny statek – muzeum Dar Pomorza. Każda z wchodzących w skład tego muzeum ekspozycji zasługuje na uznanie, każda z nich może nam dostarczyć wielu cennych informacji. Kto w czasie wycieczki w rejonie Gdańska poświęci muzealnym eksponatom swą uwagę, ten z pewnością nie będzie żałować.