Wycieczki do Krakowa – Klasztor Paulinów na Skałce

Wycieczki do Krakowa – Klasztor Paulinów na Skałce

Wycieczki dla firm Kraków

Miejsc, którymi może nas oczarować Kraków, jest wiele. Gdzie warto się wybrać w chwili, gdy głównym motywem naszej wycieczki po tym mieście mają stać się jego zabytki sakralne? W takim przypadku z pewnością zainteresować się klasztorem Paulinów na Skałce. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale przede wszystkim musimy rozpocząć zwiedzanie z przewodnikiem.

Wycieczki dla firm Kraków
Wycieczki dla firm Kraków

To miejsce zachwyci i miłośników sztuki sakralnej, i tych, którzy fascynują się historią. I choć sanktuarium na Skałce kojarzone jest przede wszystkim z kultem św. Stanisława, każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa może się przecież pochwalić licznymi walorami, przy czym jednym z tych najważniejszych jest jego lokalizacja. Wzniesiona na wzgórzu zwanym Skałką świątynia to jeden z najważniejszych zabytków na terenie Kazimierza – dzielnicy Krakowa, którą kojarzy się głównie z zabytkami związanymi ze społecznością żydowską. Od XV wieku miejscem tym opiekują się Paulini, których klasztor sąsiaduje z kościołem.

Co można zobaczyć na krakowskim Kazimierzu?

Co można zobaczyć? Dlaczego turyści w trakcie swej wycieczki po Krakowie tak chętnie odwiedzają kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce? Dla wielu gości odwiedzających to słynne krakowskie sanktuarium, Skałka jest przede wszystkim miejscem kultu św. Stanisława oraz miejscem jego męczeńskiej śmierci. A co wiemy o dziejach tego kościoła? Według legend miała tu pierwotnie istnieć świątynia pogańska, w miejscu które wczasach Kazimierza Wielkiego zbudowano gotycki kościół. Obecna świątynia jest młodsza. Wzniesiona w pierwszej połowie XVIII wieku, jest ciekawym przykładem stylu barokowego w architekturze sakralnej. Kościół ten może się jednocześnie pochwalić ciekawym wystrojem wnętrza. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie zwiedzania świątyni na Skałce?

Wycieczki do Krakowa
Wycieczki dla firm Kraków

Dla wielu osób zaglądających do wnętrza tej świątyni najważniejsze są tu relikwie św. Stanisława oraz miejsca, w których dostrzec można ślady krwi. Ciekawie prezentuje się też ołtarz główny, w którym umieszczony został obraz św. Michała Archanioła, pięknie prezentuje się też obraz przedstawiający św. Stanisława. Popiersia Jana Pawła II i ojca Augustyna Kordeckiego są kolejną ciekawostką, której warto się tu uważniej przyjrzeć. W trakcie pobytu na krakowskiej Skałce warto odwiedzić też Kryptę Zasłużonych, czyli miejsce spoczynku wybitnych Polaków, oraz sadzawkę św. Stanisława, z którą wiąże się wiele legend i ciekawych historii.

Kraków – idealne miejsce na wycieczki

Sanktuarium na Skałce to jedno z ciekawszych miejsc, jakimi może nas oczarować Kraków. Wycieczki z całego kraju chętnie odwiedzają to miejsce, a wspaniałe otoczenie i ciekawa historia sprawiają, że wspomnienia związane z pobytem na Skałce na długo pozostają w pamięci każdego turysty. Kraków to również wspaniałe miejsce na imprezy dla firm czy eventy firmowe. Na pewno zostaną niezapomniane wrażenia.