Wycieczki do Pragi – Mala Strana

Wycieczki do Pragi – Mala Strana

Wycieczki dla firm Praga

Niewielka odległość i ciekawa historia sprawiły, że Czechy stały się atrakcyjnym kierunkiem turystycznych wypraw dla wielu Polaków. Miastem, do którego wycieczki wybierają się najchętniej, jest czeska stolica – Praga. Na jej terenie miejsc godnych zwiedzenia nie brakuje. Zachwyca Stare Miasto, kuszą też Hradczany. Dla wielu turystów najpiękniejszym zakątkiem tego miasta jest jednak Mała Strana. Skąd taka popularność tej części Pragi? Jakimi atrakcjami może ona oczarować turystów? Zwiedzanie z przewodnikiem odpowie nam na te pytania.

Zwiedzanie Małej Strany

Mała Strana, znana też jako Dzielnica Mniejsza lub Mniejsze Miasto Praskie, ma niezwykły urok. W połowie XIII wieku cieszyła się ona odrębnymi prawami, dzięki którym przez wieki mogła się pomyślnie rozwijać. Dziś stanowi wyjątkową dzielnicę czeskiej stolicy, na terenie której można odpocząć w kameralnej atmosferze i zachwycić się widokiem dawnych pałacyków, zabytkowych domów oraz wyjątkowych placyków miejskich. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jej terenie?

Wycieczki do Pragi
Wycieczki dla firm Praga

Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków w tej części miasta jest Małostrańska Wieża Mostowa. Co ciekawe, składa się ona z dwóch połączonych ze sobą wież. Wyższa powstała w XV wieku, niższa, znana jako wieża Judyty, pochodzi z XII wieku. Warto też wybrać się na ryneczek, wokół którego skupiło się sporo zabytkowych kamienic.

Niesamowite zabytki

W gronie najwspanialszych rezydencji w tej części miasta wyróżnia się dawna siedziba książęca, czyli Dom Saski. Pałac Kaunica, jako ciekawy przykład późnego baroku, również cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dawny ratusz Małej Strany, ciekawy przykład stylu późnego renesansu, to kolejna perełka świeckiej architektury w tej części Pragi. W gronie tak licznych tu rezydencji pałacowych wyróżnia się z kolei Pałac Wallensteina z I połowy XVII wieku. Zachwyca on swymi rozmiarami i wspaniałym ogrodem, a w jego wspaniałych wnętrzach turyści mogą podziwiać wiele unikalnych dekoracji. Piękną formą i barokowym ogrodem może się też pochwalić pałac Vrtbów – kolejny obiekt, który wyjątkowo chętnie zwiedzają podróżni w czasie wycieczki po Małej Stranie.
Wśród zabytków sakralnych wyróżnia się okazały kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest wspaniała, dekoracyjna fasada. W jej wnętrzu znajduje się Praskie Dzieciątko – figurka uznawana za cudowną i otoczona wyjątkowo silnym kultem. Długą historią, sięgającą XIII wieku, przyciąga z kolei kościół św. Tomasza, w którego bryle gotyk i barok łączą się w niezwykle piękną całość.

Wycieczki dla firm Praga
Wycieczki dla firm Praga

Gdzie jeszcze warto się wybrać w czasie spaceru po tej części Pragi? Zachwycić może Kampa, zwana Praską Wenecją. Zachwycić też mogą Ogrody Michnowskie oraz zabytkowe młyny oraz drewniana cerkiew, która jest jedną z największych osobliwości czeskiej stolicy. Niezwykła różnorodność sprawia, że Mała Strana może okazać się atrakcyjnym zakątkiem dla każdego turysty.
Zwłaszcza wyjazdy integracyjne do Pragi mogą cieszyć się wielkim powodzeniem.