Wycieczki Dolny Śląsk

Wycieczki Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to jeden z tych regionów Polski, w którym turyści na nudę narzekać nie powinni. To bez wątpienia jeden z najbardziej malowniczych obszarów, na terenie którego każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Do najbardziej atrakcyjnych zabytków Dolnego Śląska zaliczają się piękne uzdrowiska, stare miasta oraz liczne zamki. Na turystów czekają tu również góry i rzeki, zaś liczne szlaki piesze i rowerowe są w stanie spełnić potrzeby wszystkich miłośników turystyki aktywnej.

Co sprawia, że tereny leżące w granicach obecnego województwa dolnośląskiego są wyjątkowe?

Przede wszystkim o atrakcyjności tego regionu decyduje jego wyjątkowo atrakcyjne położenie. Obszary górskie i wielkie kompleksy leśne to największe atrakcje dla miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Wiele atrakcji czeka na turystów zarówno w masywie Śnieżnika, jak i na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Znaczną część powierzchni województwa zajmują góry – Sudety, w których na turystów czeka wiele atrakcyjnych i tajemniczych miejsc. Warto zwrócić uwagę na dolnośląskie zamki i warownie, które budowano głównie w celu ochrony szlaków handlowych i zapewnienia bezpieczeństwa wędrującym nimi kupcom. Do dnia dzisiejszego przetrwało około 100 dawnych zamków oraz twierdz. A każda z nich jest wyjątkowa i godna polecenia.

Zamek Książ
Wycieczki Dolny Śląsk

Wśród tych największych i najwspanialszych znajduje się Zamek Książ, którego dodatkowym atutem są tajemnicze podziemia budowane przez Niemców w czasie II wojny światowej. Drugim ważnym i doskonale znanym zamkiem jest Zamek Czocha. Ta średniowieczna twierdza (podobnie jak Książ) kryje w swych murach wiele tajemnic i również była świadkiem wielu ważnych wydarzeń – także w okresie II wojny światowej. Z zamków, które do dnia dzisiejszego zachowały się w formie ruiny, na wyróżnienie zasługuje wyjątkowo urokliwy i malowniczo położony zamek w Bolkowie. Na uwagę zasługują również dolnośląskie pałace, które spotkać można niemal w każdej miejscowości.

Dolny Śląsk
Wycieczki Dolny Śląsk

Nie brak też atrakcji dla najmłodszych. Wśród ciekawszych obiektów, które są idealnym miejscem dla całej rodziny, znajduje się m. in. Park Miniatur w Kowarach. Można w nim podziwiać najcenniejsze zabytki Dolnego Śląska – oczywiście w miniaturze. Reasumując Dolny Śląsk to region, w który warto przyjechać, zorganizować imprezę integracyjną czy wyjazd firmowy. Jest to też cel wielu wycieczek szkolnych. Nie można zapominać też o stolicy regiony czyli Wrocławiu. Wrocław oczywiście najlepiej zwiedzać z przewodnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

Jedna myśl na temat “Wycieczki Dolny Śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *