Wycieczki Dolny Śląsk

Wycieczki Dolny Śląsk

Wycieczki Dolny Śląsk – Kłodzko

Jest jednym z piękniejszych miast na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Dolny Śląsk. Nie brak na jego terenie wspaniałych zabytków i budowli, o których pięknie można mówić godzinami. Wycieczki zaglądają tu chętnie, a liczne atrakcje sprawiają, że Kłodzko z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jakie obiekty każdy z nas powinien uwzględnić w programie wycieczki po tym mieście?

Wycieczki Dolny Śląsk
Wycieczki Dolny Śląsk

Piękny rynek oraz potężny ratusz, historyczne uliczki oraz zabytkowe kamienice – oto podstawowe atrakcje miasta. Gotycka fara to kolejna perełka miejskiej architektury, a zarazem ważna pamiątka po miejscowych jezuitach. Zachwycić może też zespół klasztorny, którym do dziś opiekują się franciszkanie. Najważniejszymi atrakcjami, a zarazem symbolami tego miasta są jednak dwa obiekty: gotycki most oraz potężna twierdza. Most z XIV wieku sprawia, że Kłodzko może się poszczycić zabytkiem godnym Pragi. Skojarzenia z tamtejszym Mostem Karola nie są rzadkością, choć most w Kłodzku posiada znacznie mniejsze wymiary. Braku uroku zarzucić mu jednak nie można, a spacer po nim może stać się źródłem wielu mocnych wrażeń.

Tym, co przyciąga wycieczki do Kłodzka w szczególności, jest potężna twierdza. Dominująca nad miastem forteca jest cenną pamiątką po czasach, gdy Kłodzko znajdowało się w rękach pruskich. Dziś twierdza jest jedną z najważniejszych atrakcji w Kotlinie Kłodzkiej, a osób zwiedzających ją w towarzystwie miejscowego przewodnika przybywa z każdym rokiem. Równie wielką popularnością cieszy się Podziemna Trasa Turystyczna, będąca jednym z najnowszych pomysłów władz miasta na przyciągnięcie uwagi turystów.

Wycieczki Dolny Śląsk
Wycieczki Dolny Śląsk

Popularne wśród turystów Kłodzko oferuje swym gościom nie tylko szeroki zakres atrakcji, ale i świetne zaplecze turystyczne. Noclegi można tu znaleźć w licznych hotelach i pensjonatach, a na obrzeżach miasta nie brak miejsc w kwaterach prywatnych. Stylowe restauracje i klimatyczne kawiarenki zapewniają dogodne warunki do wypoczynku i delektowania się miejscowymi specjałami w wyjątkowym otoczeniu.