Wycieczki do Krakowa

Wycieczki do Krakowa

Miejsc, którymi może nas oczarować Kraków, jest wiele. Gdzie warto się wybrać w chwili, gdy głównym motywem naszej wycieczki po tym mieście mają stać się jego zabytki sakralne? W takim przypadku z pewnością zainteresować się klasztorem Paulinów na Skałce. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale przede wszystkim musimy rozpocząć zwiedzanie z przewodnikiem.

Kraków
Wycieczki do Krakowa

To miejsce zachwyci i miłośników sztuki sakralnej, i tych, którzy fascynują się historią. I choć sanktuarium na Skałce kojarzone jest przede wszystkim z kultem św. Stanisława, każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa może się przecież pochwalić licznymi walorami, przy czym jednym z tych najważniejszych jest jego lokalizacja. Wzniesiona na wzgórzu zwanym Skałką świątynia to jeden z najważniejszych zabytków na terenie Kazimierza – dzielnicy Krakowa, którą kojarzy się głównie z zabytkami związanymi ze społecznością żydowską. Od XV wieku miejscem tym opiekują się Paulini, których klasztor sąsiaduje z kościołem.

Co można zobaczyć na krakowskim Kazimierzu?

Co można zobaczyć? Dlaczego turyści w trakcie swej wycieczki po Krakowie tak chętnie odwiedzają kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce? Dla wielu gości odwiedzających to słynne krakowskie sanktuarium, Skałka jest przede wszystkim miejscem kultu św. Stanisława oraz miejscem jego męczeńskiej śmierci. A co wiemy o dziejach tego kościoła? Według legend miała tu pierwotnie istnieć świątynia pogańska, w miejscu które wczasach Kazimierza Wielkiego zbudowano gotycki kościół. Obecna świątynia jest młodsza. Wzniesiona w pierwszej połowie XVIII wieku, jest ciekawym przykładem stylu barokowego w architekturze sakralnej. Kościół ten może się jednocześnie pochwalić ciekawym wystrojem wnętrza. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie zwiedzania świątyni na Skałce?

Dla wielu osób zaglądających do wnętrza tej świątyni najważniejsze są tu relikwie św. Stanisława oraz miejsca, w których dostrzec można ślady krwi. Ciekawie prezentuje się też ołtarz główny, w którym umieszczony został obraz św. Michała Archanioła, pięknie prezentuje się też obraz przedstawiający św. Stanisława. Popiersia Jana Pawła II i ojca Augustyna Kordeckiego są kolejną ciekawostką, której warto się tu uważniej przyjrzeć. W trakcie pobytu na krakowskiej Skałce warto odwiedzić też Kryptę Zasłużonych, czyli miejsce spoczynku wybitnych Polaków, oraz sadzawkę św. Stanisława, z którą wiąże się wiele legend i ciekawych historii.

Kraków
Wycieczki do Krakowa

Kraków – idealne miejsce na wycieczki

Sanktuarium na Skałce to jedno z ciekawszych miejsc, jakimi może nas oczarować Kraków. Wycieczki z całego kraju chętnie odwiedzają to miejsce, a wspaniałe otoczenie i ciekawa historia sprawiają, że wspomnienia związane z pobytem na Skałce na długo pozostają w pamięci każdego turysty. Kraków to również wspaniałe miejsce na imprezy dla firm czy eventy firmowe. Na pewno zostaną niezapomniane wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *